AdBlue: raktas į švaresnes dyzelinių variklių išmetamąsias dujas

21.03.2024

AdBlue: raktas į švaresnes dyzelinių variklių išmetamąsias dujas

Šiuolaikinis transporto sektorius yra esminė mūsų kasdieninio gyvenimo dalis, tačiau kartu su jo plėtra atsiranda ir didžiulės ekologinės problemos, kylančios dėl automobilių išmetamųjų dujų. Transporto priemonių naudojimas, ypač degalų deginimas, sukelia įvairias neigiamas pasekmes aplinkai: nuo oro kokybės pablogėjimo iki klimato kaitos. Tokie veiksniai kaip CO2, NOx dalelių išmetimas iš dyzeliu varomų automobilių, tampa vis rimtesne problema, reikalaujančia veiksmingų ir tvarių vystymo sprendimų. Viena iš šių inovatyvių priemonių, kuria siekiama sumažinti išmetamųjų dujų kiekį, yra AdBlue - cheminė medžiaga, kuri padeda kontroliuoti NOx išmetimą. Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kas yra AdBlue, kaip jis veikia, jo naudojimo privalumus ir trūkumus bei jo vaidmenį oro kokybės gerinime.

Kas yra AdBlue?

AdBlue, taip pat žinomas kaip dyzelino išmetimo skystis (DEF), naudojamas moderniose dyzelinių transporto priemonėse, siekiant sumažinti kenksmingų azoto oksidų (NOx) išmetimą. Ši technologija pirmą kartą pasirodė XXI amžiaus pradžioje, kaip atsakas į vis griežtesnius išmetamųjų dujų reglamentus, skirtus saugoti aplinką ir visuomenės sveikatą.

AdBlue sistemos veikimo principas

AdBlue sistema veikia kartu su transporto priemonės selektyviąja katalitinės redukcijos (SCR) sistema. AdBlue mišinį sudaro 32,5% karbamido ir 67,5% dejonizuoto vandens, kuris purškiamas į išmetamųjų dujų srautą. Kai karštos išmetamosios dujos susiliečia su AdBlue, vyksta cheminė reakcija, kurios metu kenksmingi NOx teršalai pavirsta nekenksmingais azoto ir vandens garais.

Naudojimas ir pritaikymas

AdBlue daugiausia naudojamas dyzelinėse transporto priemonėse, įskaitant lengvuosius automobilius, lengvuosius komercinius ir sunkiasvorius sunkvežimius. Tai yra privaloma sąlyga visiems dyzelinių transporto priemonių modeliams, pagamintiems po tam tikros datos, kuri įvairiose pasaulio šalyse ir regionuose skiriasi dėl skirtingų taršių išmetamųjų dujų standartų. Dauguma šiuolaikinių dyzelinių transporto priemonių, parduodamų Europoje, Šiaurės Amerikoje ir daugelyje kitų pasaulio regionų, yra aprūpintos AdBlue sistema.

Adblue degalinė

AdBlue veikimo trukmė

AdBlue suvartojimas priklauso nuo tokių veiksnių kaip transporto priemonės variklio dydis, važiavimo sąlygų ir vairavimo stiliaus. Paprastai AdBlue suvartojimas siekia 3-6% dyzelinio kuro sąnaudų. Dauguma transporto priemonių turi 5-20 litrų talpos AdBlue bakus. Skysčio papildymo dažnis gali svyruoti nuo 9600 km iki 16000 km arba ilgiau, priklausomai nuo vairavimo įpročių ir transporto priemonės AdBlue bako talpos.

AdBlue privalumai

 • Sumažintos išmetamosios dujos: AdBlue ženkliai sumažina kenksmingų azoto oksidų (NOx) išmetimą iš dyzelinių transporto priemonių, pagerindamas oro kokybę ir naudingai veikdamas visuomenės sveikatą.
 • Išmetamųjų teršalų reglamentų atitiktis: AdBlue naudojimas leidžia dyzelinėms transporto priemonėms atitikti griežtus išmetamųjų dujų standartus, nustatytus reguliavimo institucijų.
 • Pagerėjęs degalų efektyvumas: sumažindamas poreikį sudėtingoms išmetamųjų dujų recirkuliacijos sistemoms, AdBlue gali netiesiogiai prisidėti prie geresnio dyzelinių variklių degalų naudojimo efektyvumo.

AdBlue trūkumai

 • Papildomos išlaidos: AdBlue yra nuolatinės išlaidos dyzelinių transporto priemonių savininkams, nes skystį reikia reguliariai pildyti.
 • Variklio ribotuvas: Jei AdBlue bakas išseks, automobilyje automatiškai įsijungs variklio ribotuvas, kuris sumažins transporto priemonės galią iki kol vėl AdBlue bus papildytas.
 • Infrastruktūros poreikis: Turi būti užtikrintas tinkamas AdBlue užpildymo aikštelių ir tinkamo laikymo bei tvarkymo įrenginių prieinamumas platesniam naudojimui.
 • Galimas netinkamas naudojimas: Kyla pavojus naudoti suklastotus ar žemos kokybės AdBlue produktus, galinčius apgadinti transporto priemonės išmetamųjų dujų kontrolės sistemą.

Patarimai vairuotojams

 1. Prieinamumas: AdBlue plačiai prieinamas degalinėse, autodalių parduotuvėse ir specializuotuose AdBlue prekybos vietose. Jis paprastai parduodamas įvairiose talpyklose nuo mažų butelių iki didelių bakų.
 2. Papildymas: Papildyti AdBlue baką yra paprasta. Atidžiai sekite gamintojo instrukcijas ir naudokite tik aukštos kokybės AdBlue skysčius iš patikimų šaltinių. Stenkitės neišlieti skysčio, nes jis gali sukelti koroziją.
 3. Saugos priemonės: Tvarkydami AdBlue, dėvėkite apsaugines pirštines ir akių apsaugos priemones. Jeigu tirpalas pateks ant odos ar į akis, nedelsdami gerai nuplaukite švariu vandeniu. AdBlue talpyklas laikykite sandariai uždarytas ir saugokite vėsioje, sausoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių.
 4. Stebėjimas: Dauguma transporto priemonių turi įspėjamąją sistemą, įspėjančią vairuotoją, kai AdBlue lygis žemas. Užtikrinkite, kad AdBlue bakas būtų papildytas laiku, kad būtų išvengta galimo variklio išjungimo ar kitų veikimo sutrikimų.

Išvados

AdBlue tapo neišvengiama šiuolaikinių dyzelinių transporto priemonių dalimi, mažinant kenksmingų dujų išmetimą ir prisidedant prie švaresnės aplinkos kūrimo. Toliau griežtėjant taršių išmetamųjų dujų reglamentams, tikėtina, kad AdBlue naudojimas dar labiau išplis. Laikydamiesi tinkamų pildymo ir tvarkymo procedūrų, vairuotojai gali prisidėti prie atsakingo šios technologijos naudojimo ir padėti sumažinti dyzelinių variklių poveikį aplinkai.

O jei ieškote patikimo būdo įsigyti automobilį, galite kreiptis į „Mogo“ įmonę. Siūlome naudotų automobilių lizingo paslaugas Lietuvoje. Pateikti paraišką ir gauti iki 15000 eurų paskolą automobiliui įsigyti galima internetu.

sales